diabetická obuv - cz - vlajkadiabetická obuv - eng - vlajka
Kontakty ...

ORTO SHOES s.r.o.


Fimberk 180

Skuteč 53973

Česká republika


Tel.: +420 469 699 721

GSM: +420 603 225 249

Fax.: +420 469 699 711


E-mail.: prodej@ortoshoes.cz


IČ: 27537153

DIČ: CZ27537153

Diabetolog radí

Nabízíme Vám možnost konzultace a odborných rad v oblasti diabetu popřípadě syndromu diabetické nohy...

více...

Jaký je princip profylaktických

účinků obuvi
pro diabetiky značky D-WORK?
  • Základem každé boty je napínací stélka, která drží tvar boty a nese hlavní spojení svršku s podešví.
  • Do kontaktu s nohou přichází tzv. vkládací stélka (přes ponožku), která je lehce vyměnitelná.
diabetická obuv - princip, obrázek 1

Obuv diabetická obuv - D-Work - ilustrace 02 má speciální a unikátní kombinaci obou stélek (viz obrázek vpravo) a při svém působení na nohu má každá z nich svůj úkol - svoji specifickou a nenahraditelnou roli.

Napínací stélka diabetická obuv - D-Work - ilustrace 03 je opatřena vrstvou korku, ve které jsou ve speciálních místech prostorové zálisky. Toto jsou místa největších tlaků na plosce nohy a jsou to u diabetiků místa nejvíc ohrožená vznikem ulcerací (velmi špatně se hojících poranění) při syndromu diabetické nohy (viz obr. dole).
Poranění může vzniknout při shrnutí ponožky, vniknutí kamínku nebo prachu do boty, při větším tlaku nohy (únava, dlouhá chůze, špatné došlapování), při zvýšení tření či smyku při námaze apod. Tehdy může vzniknout odřenina, otlak, puchýř nebo jiné místní drobné poranění, které může stát u vzniku ulcerace a dále může u diabetiků vést k nevratnému postupnému poškození nohou či amputaci.


Do prostorových zálisků v napínací stélce diabetická obuv - D-Work - ilustrace 04 zapadají přesně gelové segmenty vlepené do vkládací stélky diabetická obuv - D-Work - ilustrace 05, jak je zřejmé z obr. vpravo, v místech největšího rizika vzniku ulcerací .


Tento systém v první řadě vylučuje možnost posunu stélek po sobě a shrnutí vkládací stélky, což je častá možnost vzniku faldů na stélce a možný zdroj poškození plosky nohy (odřeniny, puchýře, otlaku…).


Vkládací stélka diabetická obuv - D-Work - ilustrace 06 je dále složená z několika vrstev (sendvič), z nichž každá má svoji roli :


  • Černá vrchní vrstva je z počesané pleteniny a má protiplísňové a antibakteriálním účinky. Proto při nošení, námaze, znečištění a zašpinění, nedochází k rozkladu potu a nečistot a zápach z bot není tak intenzivní jako u běžných bot.
  • Světlemodrá vrstva je z tzv. pomalé pěny. Tato je při kroku zdeformována podle tvaru plosky a tento otisk při chůzi nebo stání v ní zůstává otištěný, neboť pomalá pěna se nestačí vrátit do původního tvaru. To je ale velká výhoda, protože noha se vrací do svého vlastního otisku a NEMUSÍ PŘEKONÁVAT prakticky žádný odpor, nevytváří se takový tlak na plosku v kritických místech (viz. obr. dole) a hrozí jen minimální riziko poškození plosky. Naopak – noha se mírně propadne do svého otisku – v kritických místech ještě více, neboť pod nimi jsou gelové vložky. Váha těla se tudíž rovnoměrněji rozloží i na ostatní plochu plosky nohy. A to je velmi žádoucí, neboť kritická místa jsou méně namáhána tlakem a deformací a tudíž je zde sníženo riziko poškození.
  • Tmavě-šedivá vrstva je naopak z tzv. rychlé pěny. Tato se při deformaci stačí vždy vrátit do svého původního tvaru. Přitom díky své pórovitosti a otevřeným buňkám se při došlapu stlačí a vyfoukne z pórů vzduch. Při uvolnění při zvednutí nohy zase naopak nasaje do pórů vzduch a při došlapu zase vyfoukne – vytváří tzv. permanentní efekt pumpování. Tento efekt výrazně působí na zlepšení mikroklimatu uvnitř boty , významě přispívá ke chlazení nohy a vytváří efekt vnitřní ventilace vzduchu.

Textilní podšívka uvnitř boty je otěruvzdorná a má protiplísňové a antibakteriální vlastnosti. Tento standard využíváme u všech našich výrobků.


Tvar kopyta a dostatek prostoru uvnitř obuvi, hlavně v prstové části, respektují potřebu nohou diabetiků na fixaci a zároveň volnost nohou při změnách objemu během dne, při pohybu a jiných aktivitách.


Konstrukce obuvi a střih svršku splňují požadavky na bezpečný a komfortní vnitřní prostor obuvi pro diabetiky.


Systém diabetická obuv - D-Work - ilustrace 07 svými účinky celkově tlumí dynamické tlaky na plosku nohy a má zvýšený účinek tlumení pod místy s rizikem nejčastějšího vzniku ulcerací u diabetiků. Dále má unikátní systém vnitřní ventilace, který zlepšuje mikroklima uvnitř boty. Vnitřní prostor obuvi a její střih respektují specifické požadavky na profylaktickou obuv pro diabetiky.


Konstrukce obuvi D-WORK vychází z vědeckých poznatků, které prokazují pozitivní vliv obuvi D-WORK na stav nohou během nemoci, ale i snižuje roziko jejich poškození a zpomaluje postup nemoci.
diabetická obuv - princip, obrázek 1
Aktuality D-WORK:
Přihlášení:

V našem e-shopu můžete nakupovat jednorázově i bez registrace.

Přihlašovací jméno
Heslo
registrace nového zákazníka
Vybrané prodejny
Nechcete nakupovat přes internet? Naši obuv naleznete v těchto vybraných prodejnách:

diabetická obuv v lékárnách

zobrazte prodejny zde ..